50m M - doplaval na 31. místě v čase 0:33,18

50m PZ - doplaval na 30. místě v čase 1:16,32

50m VZ - doplaval na 31. místě v čase 0:29,74

50m P - doplaval na 21. místě v čase 0:36,99

Radek si opět zlepšil osobák na 50P. Tentokrá byl na závodech v roly dvojitého trenéra Kladna a Rakovníka a sám si také zaplaval v bazénu se studenou vodou a teplotou vzduchu přes 33 stupňů. Závodil v kategorii ročníků 1999 a starších, byl nejstarší :-)

200m P - doplaval na 17. místě v čase 3:09,4

Radek si opět zlepšil osobáky na 50VZ a 50P a poprvé se po 27 letech postavil na trať 200P. Na závodech byl v roli rozhodčího, závodníka a trenéra části rakovnického oddílu.

Plzeňské sprinty (6.kolo ČP)

18.10.2014 Plzeň - Slovany, krytý bazén 25 metrů

50m M - doplaval na 103. místě v čase 0:32,68 v kategorii 13 let a starší,

100m P - doplaval na 73. místě v čase 1:22,46 v kategorii 13 let a starší.

Radek byl nejstarším závodníkerm na těchto tratích a udělal si oba osobáky.

Kompletní výsledky jsou zde.

Memoriál Ing. Slavoše Sobotky

20.9.2014 Beroun, krytý bazén 25 metrů

50m P - doplaval na 11. místě v čase 0:38,5 v kategorii 15 let a starší,

50m VZ - doplaval na 3. místě v čase 0:29,7 ve veteránském závodě v kategorii 33 let a starší,

50m M - doplaval na 13. místě v čase 0:33,2 v kategorii 15 let a starší,

50m VZ - doplaval na 13. místě v čase 0:29,7 v kategorii 15 let a starší,

100m PZ - doplaval na 17. místě v čase 1:15,8 v kategorii 15 let a starší.

Radek celé závody plaval s minimálně o 18 let mladšími závodníky, jedinou vyjímkou byl veteránský závod na 50 metrů VZ kde to zacinkalo.

Kompletní výsledky ke stažení zde a fotky jsou zde.

Strakonický Zlatý FEZ

21.6.2.2014 Strakonice, venkovní bazén 50 metrů

100m VZ - doplaval na 7.místě v čase 1:10,06.

Radek si zaplaval jednu trať při své tréninkové činnosti na závodech s pokračovacím kurzem KSPKl, musel ukázat svým svěřencům, že nepatří do starého železa...

Kompletní výsledky jsou zde a fotky jsou zde.

Zimní Mistrovství ČR 10km

11.5.2014 Plzeň - Slovany, krytý bazén 50 metrů

10 km - odplaval 9,5 kilometru v čase 2:51:08,0 (OTL - nestihl vypdaný limit na dokončení tratě do 2:50:00,0).

Radek se do třetího kilometru jakš takš držel a na pětce už bylo pomalu jasno, že závod s časem prohrává. Zkusil ještě přidat, ale po osmém kilometru už bylo jasné, že tento závod bude jen tréninkovou desítkou. Nakonec nestihl vypsaný limit a po 9500 metrech byl nucen z vody vylézt. Nic se neděje, již před závodem avizoval, že limit je asi nad jeho síly.

Mistrovství ČR Masters

22.2.2014 Vysoké Mýto, krytý bazén 25 metrů

3 km - obsadil 6.místo časem 0:48:13,3 (ve své kategorii "Masters D" 5.místo).

Radek začal závod svým tempem. Asi po 1700 metrech zkusil přidat a dokonce začal stahovat náskok soupeřů, jenže po dalších 550 metrech mu totálně došlo a zbytek závodu se už jen vyplavával.