Račice, veslařský kanál, "Mistrovství ČR 20km", "Mistrovství ČR štafet"

23.8.-24.8.2014

teplota vody/vzduchu: sobota 20,5/15,0, neděle 20,0/10,0

Račice nás přivítaly perfektním zázemím, dobrou organizací a pošmourným počasím.

Sobotní zamračená obloha vévodila celému závodnímu odpoledni. Jako první se na start připravily naše "velké hvězdy" (Denča, Pavla a Veronika) na trať 100m. Velkým překvapením byl start na stejné trati taťky Veroniky a  dvojčat Jaromír. Veronika si zaplavala vůbec svůj první závod na otevřené vodě a to nebylo ještě vše... Všichni nástrahy tratě zdolali na výbornou a podělili se o bednu. Ihned po doplavání se na svůj start na trať 1km postavil Radek a dvojčata (Martina a Miriam). V lehkých vlnkách všichni úspěšně dokončili závod (i tady to cinklo).

Hned v neděli ráno byly na pořadu další tratě (obloha se malinko umoudřila a s přibývajícím časem se obloha protrhávala a sluníčka bylo více a více). Nejdříve se Radek postavil na svou oblíbenou "desítku", na které pěkně zabodoval. Odpoledne pak byla na pořadu "pětistovka" s účastí Pavly a Verči. Obě opět zacinkaly, když si rozdělily dvě první místa.

Celý víkend se nadmíru vyvedl, o čemž svědčí výsledky níže. Velkou pochvalu a smeknutý klobouk před výkonem našich nejmladších (Deni, Pája, Verča, Martina, Miriam) a za odvahu a nadšení Jaromírovi.

10 km - Radek Borovka

doplaval na 6. místě v čase 3:08:49,7 (ve své kategorii "masters D" 1. místo),

1 km - Radek Borovka

dosprintoval na 8. místě v čase 0:16:30,5 (ve své kategorii "masters D" 1. místo),